Bloggar

Schweizernötbakelser

Schweizernötbakelser

Bakelserna har jag gjort av mitt favoritrecept: Schweizernötrutor!

Jag ÄLSKAR denna kaka och det är enkelt att göra lyxiga bakelser av schweizernötkakan. Det är bara att baka kakan, skära den i rutor (det går lika bra att göra den rund). Och sedan spritsar man på en klick grädde och toppar med en jordgubbe. Lyxigt och gott!

Det är godbitarna är superpopulära! Bottnen är magiskt god, glasyren ännu godare och med en klick grädde och en jordgubbe blir den oemotståndlig! Klicka här för att komma till receptet på schweizernötkakan!

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte.

Hämta fler
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

Glöm inte att följa mig på
Facebook

Pinterest
@lindasbakskola

Instagram
@lindasbakskola