Receptet är framtaget i samarbete med Modifast.se

Chili sin carne – klicka på bilden för att komma till receptet!

Chili sin carne är en vegetarisk/vegansk hälsosam maträtt som innehåller 436 kcal/portion inkl bulgur (läs hela näringsinnehållet här). En ljuvligt god, nyttig vardagsrätt som är lätt att tillaga och man får i sig en näringsrik måltid. Frys gärna in grytan i portionsstorlekar så är det enkelt att ta fram och värma när man är hungrig.

Receptet är framtaget i samarbete med Modifast för att tillföra nya smala och goda recept till deras hemsida Modifast.se där ni kan hitta fler goda, nyttiga recept.

Chili sin carne – receptet hittar ni här!

Chili sin carne – en vegetarisk/vegansk hälsosam maträtt som innehåller 436 kcal/portion inkl bulgur (läs hela näringsinnehållet här). En favoriträtt som är lätt att tillaga och man får i sig en näringsrik måltid.